Aktualizováno: Opatření proti COVID19

Aktuálně platná opatření proti šíření onemocnění SARS-CoV-2 pro vysoké školy by měla být k nalezení zde.

Od 25. října 2021 platí, že studenti při pohybu ve společných vnitřních prostorách musejí mít nasazenou roušku nebo respirátor, pokud rozestupy mezi nimi nejsou alespoň 1,5 m, a musejí rovněž dodržovat základní hygienická pravidla. Při výuce, kdy jsou studenti usazeni na místech mít roušku nemusejí. Vyučující na výuce mít také roušku nemusejí.

Osobní přítomnost na zkouškách je povolena za předpokladu, že se zkoušky účastní nejvýše 20 osob bez dalších omezení. Pro zkoušky za účasti většího počtu osob platí povinnost splnění jedné z podmínek O-T-N:

• O: uplynutí 14 dní od dokončení očkování (tzn. od aplikace druhé dávky u dvoudávkové vakcinace nebo od aplikace první dávky u jednodávkové vakcinace),
  • T: negativní PCR test (ne starší než 7 dnů) nebo negativní POC antigenní test (ne starší než 72 hodin),
  • N: laboratorní potvrzení o prodělání onemocnění SARS-CoV-2 (ne starší než 180 dní).

22. 10. 2021