overlay

Nejčastější otázky

Na následující otázky odpovídá poradce studenta a poradce uchazeče Ondřej Michal.

Kde můžu s diplomem z EF TUL pracovat?

To je na našich oborech to nejlepší – prakticky všude! Jakmile u nás získáš diplom, znamená to, že se můžeš uchytit v jakémkoli oddělení jakékoli firmy. Od managementu a marketingu, přes obchod a plánování, až po finance a analýzu. Ať už ve službách, produkci, nebo ve veřejném sektoru.

 

Ale snažíme se v člověku taky probudit i podnikatelského ducha, který je neodlučitelnou součástí ekonomiky.

Všude říkáte, jak máte přátelské prostředí. Jak se to projevuje, co to prakticky znamená?

Středoškolák si při představě univerzity většinou vybaví velký šedivý barák, kde chodí ctnostní profesoři s pokerfacem, které je třeba oslovovat ‚Vaše eminence‘. Tak tomu u nás skutečně není. Studenti jsou bráni jako kolegové!

Jaký předmět je nejtěžší?

Největším strašákem je v prváku matematika. Ale naše fakulta je v tomto směru dost nápomocná – organizuje přípravný matematický seminář (pořádaný vždy v září, před začátkem semestru) a také doučování (během semestru). Takže matematika je sice těžší, ale dá se udělat. Já na to pohlížím jako na takovou zkoušku odhodlání, jestli je dotyčný schopen kousnout se a studiu něco obětovat.

Můžu si rozvrh nějak přizpůsobit?

Ano! Rozvrhy si každý student skládá sám dle svých možností a potřeb!

Vůbec nechápu ty kredity, semestry a tyhle věci… Bude nějaké úvodní školení?

Nebojte se, takto to má každý středoškolák přestupující na univerzitu. Žádné strachy – všechny tyto informace Vám budou objasněny, a to buďto na besedě v rámci Seznamováku TUL, anebo na zápise ke studiu (o jeho konání budete e-mailově informováni).

 

Jaká je šance, že budu moci vyrazit na studium do zahraničí?

Téměř stoprocentní (bez nadsázky). Naše fakulta nabízí spousty volných míst ve výjezdech na ERASMUS+ a dalších programech – nejvíce na celé univerzitě. Lze vyrazit jak na krátkodobý (třeba na 14 dní), tak na dlouhodobý výjezd (třeba na semestr). Fakulta Vám ve výjezdu vyjde maximálně vstříc, protože si je vědoma, že se jedná o neocenitelnou zkušenost, zdroj vzpomínek na celý život.

Kvůli výjezdu nemusíte prodlužovat, nemusíte mít perfektní prospěch (jako na jiných univerzitách), nemusíte se bát, že nevyjedete.

Co koleje? Jak jsou drahé? Jaké jsou pokoje? S kým budu bydlet?

Koleje Harcov jsou skvělý. Žádný vězeňský vzhled, žádné společné sprchy pro celé patro, žádná společná kuchyň pro celou budovu, žádné večerky, žádné náznaky středoškolského internátu.

Detailní popis kolejí lze dohledat na jejich webových stránkách, ale já to zde zjednodušeně popíšu: Ubytování na Harcově je koncipováno na buňky = 2dva nebo tři pokoje spojené do menšího ‚bytu‘, kde mají nájemníci společnou kuchyňku a sociální zařízení. V každém pokoji žijí většinou dvě osoby. V žádosti o ubytování může člověk požádat, zdali chce být na pokoji s někým konkrétním (kamarád, partner atd.). Ubytovací služba v naprosté většině žádosti vyhoví. Pokud nic nevyplníte, bude Vám spolubydlící přiřazen (přiřazujíc se dívky k dívkám, kluci ke klukům).

Cena pokoje je cca 3600 Kč měsíčně (což je super v porovnání s Prahou a tamních 4 600 Kč měsíčně). Lze si ale i připlatit za samostatný pokoj, anebo získat nižší cenu na pokoji s přistýlkou. Ceník naleznete zde: bit.ly/CenikHarcova

Ty koleje jsou docela mimo centrum, není tam nuda?

Koleje Harcov jsou trochu mimo centrum, ale člověk zde absolutně nic nepostrádá! Jedná se totiž o moderní areál s bohatým sportovním vybavením (posilovny, horolezecká stěna, hřiště na volejbal, florbal, fotbal, tenisové kurty a spousta dalšího). a stejně bohatým vybavením hospodským. Leží v lesích nedaleko přehrady, nedaleko kampusu s dvěma autobusovými linkami.

O nudu zde člověk nezavadí.

Sledujte nás na Facebooku

⚙️ Naši studenti a studentky navštívili... ⭐ HODNOCENÍ KVALITY