overlay

Multimediální laboratoř

Multimediální laboratoř je nedílnou součástí Katedry informatiky na EF TUL a skládá se ze dvou propojených částí - v první části studenti pořizují zdrojová data a ve druhé části je na počítačích pomocí vhodných softwarových nástrojů editují.

Studenti mají možnost si vyzkoušet programy ze softwarového balíku Creative Cloud od firmy Adobe, který patří mezi standardy pro zpracování multimediálních dat.

Mezi vyučované předměty realizované v Multimediální laboratoři patří např. Multimédia, Multimediální technologie, Multimediální aplikace. Základy multimédií, Úvod do multimediálních technologií či Počítačová grafika.

Multimédiální laboratoř je vybavena kvalitním hardwarovými prostředky pro pořizování obrazových, audio i video dat. Mezi jejím vybavením naleznete kvalitní fotoaparáty a objektivy značek Canon a Sony, videokamery BlackMagic, Sony a Panasonic.

Dále pak zvukové karty Universal Audio spolu s kvalitní simulací analogové FX jednotky, analogové i digitální syntezátory, elektrické kytary a baskytary nebo bicí moduly.

Mezi řešené výzkumné projekty patří např. projekty Technologické agentury ČR: Rozvoj dovedností nezbytných pro digitální transformaci podnikání (reg. č. TJ02000206) a Děti školního věku a jejich vnímání online marketingové komunikace (reg. č. TL03000236).

Multimediální laboratoř také svým špičkovým a moderním zázemím pomáhá studentům při realizaci jejich diplomových a bakalářských prací.

Sledujte nás na Facebooku

⚙️ Naši studenti a studentky navštívili... ⭐ HODNOCENÍ KVALITY