Home Kalendář akcí Přednáška: Je Evropská unie ekonomická a geopolitická velmoc?

Zvaná přenáška Ing. Andrey Čepové, Ph.D. na téma Zpátky na Zem aneb o výzvách globálního světa.

Online přednáška se koná v pondělí 22. května 2023 od 9:00 (v rámci předmětu Evropská ekonomická integrace). Odkaz na přednášku můžete sledovat zde pod univerzitním e-mailem. Přednáška proběhne ve spolupráci s Eurocentrum Liberec.

Ing. Andrea Čepová, PhD. patří (dle MZV ČR) k nejvýznamějším Čechům působícím v institucích EU. Je vedoucí odboru pro mezinárodní obchod, rozvojovou spolupráci a meziparlamentní delegace a shromáždění ve skupině Evropských konzervativců a reformistů v Evropském parlamentu. Zastává manažerské pozice a podílí se na strategii a na prosazování priorit své politické skupiny a její české národní delegace.

Po studiu mezinárodní vztahů a diplomacie na VŠE v Praze absolvovala doktorandské studium politologie a politické geografie na FSV UK. Během postgraduálního studia působila 6 měsíců na European University Institute ve Florencii. V roce 2004 úspěšně dokončila také studium práv na Université de Bourgogne ve Francii s titulem D.E.A. V letech 2002-2004 byla univerzitní lektorkou na l‘Institut d’Etudes Politiques de Paris. V Evropském parlamentu pracuje od roku 2004, kdy nastoupila jako odborná poradkyně v sekci dokumentace a výzkumu poslaneckého klubu Evropské lidové strany. Specializuje se na parlamentní práce, legislativní a rozhodovací procesy EU, kde získala zkušenosti v několika odborných výborech EP: Výbor pro kulturu (CULT), vzdělávání a sociálních věcí (EMPL), rozvojové pomoci a spolupráce (DEVE) a mezinárodního obchodu (INTA).