Home Aktuality Nejen zahraniční návštěvy: Ohlédnutí

V posledních týdnech navštívilo Ekonomickou fakultu TUL mnoho odborníků a expertů z praxe, aby předali své zkušenosti našim studentům. Ať už se jednalo o Klimatická změna, Green Deal a teorie nerůstu od Kataríny Kováčové z organizace NaZemi, nebo o Aktuální trendy v HR z pohledu pracovního práva od Veroniky Nožičkové z VGD Legal s.r.o., nebo o Kyberbezpečnost ve finančním světě od Jakuba Švestky. Jednou z nich byla i odborná přednáška o pojišťovnictví.

Odborná přednáška o pojišťovnictví

Ve středu 19. dubna 2023 ve výuce předmětu Pojištění osob proběhla přednáška jednoho z partnerů EF TUL a to pojišťovny MetLife, a.s., které se zhostila Mgr. Petra Cinkánová. V rámci přednášky měli studenti nejen možnost se blíže seznámit s aktivitami skupiny MetLife Inc., ale rovněž v rámci praktického příkladu si na vlastní kůži vyzkoušet revizi pojistné smlouvy neživotního pojištění osob. Dále byla studentům nabídnuta možnost praxe v této pojišťovně (v případě zájmu kontaktujte přímo emailem: petra.cinkanova@zp.metlife.cz). Za velmi pěknou přednášku děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Carolina Rosario Blanes Nadal from Spain

From April 11 to 14, 2023, a colleague from Universitat Politécnica de Valéncia from Spain, Carolina Rosario Blanes Nadal, visited the Faculty of Economics. During her Erasmus+ teaching mobility, Carolina provided a workshop for students of the Human resource management course and a presentation on the topic Spanish tax system within the course Selected Accounting and Tax Problems.

Professor Bradbeer from Germany

The following week, from 18/04 to 20/04/2023, the Faculty of Economics hosted professor Martin Bradbeer – Director of Studies from the German Technische Hochschule Wildau. Prof. Bradbeer offered a workshop on the Intercultural aspects of managing human resources and had several meetings with faculty academics and representatives of the university's international office. The potential for future collaboration between both universities was discussed.

Chinara Adamkulova – rektorka DAMFA

V období od 23. dubna do 7. května 2023 nás v rámci kreditové mobility nás svou návštěvou přímo poctila rektorka akademie prof. Chinara Adamkulova z partnerské akademie Diplomatic Academy of Ministry Foreign Affairs of Kyrgyz Republic (DAMFA). V rámci programu mobilit se uskutečnila celá řada setkání nejen s managementem EF TUL – proděkankou pro zahraniční záležitosti Ing. Lenkou Strýčkovou, Ph.D. – ale s rektorem TUL doc. RNDr. Miroslavem Brzezinou, CSc. Zvané přednášky proběhly v rámci předmětů Pojištění osob (Bc. Ing. Karina Tatek Benetti, Ph.D.), Pojištění průmyslových a podnikatelských rizik (Ing. Jan Öhm, Ph.D.) a Ekonometrics (Mgr. Jiří Rozkovec). Těšíme se na další spolupráci!