Home Aktuality LEF 2023: Ohlédnutí

 

 

Naše fakulta uspořádala ve dnech 5.–6. září 2023 již 16. ročník mezinárodní konferenci Liberecké ekonomické fórum, tentokrát na téma Podniková odolnost a udržitelnost v planetárním věku.

První den konference: 5. září 2023

První den konference: 5. září 2023

První den byla konference zahájena děkanem naší fakulty Alešem Kocourkem, který uvedl plenární zasedání v 14:00 a představil dvojici hlavních řečníků.

Prvním byl profesor řízení udržitelnosti na Institutu environmentálních systémových věd (ESS) – Rupert Baumgartner z University of Graz. Jeho přednáška nesla název Sustainable Strategic Management in the era of the Anthropocene.

 

Druhou z dvojice byla hlavní ekonomka a členka Dozorčí rady Raiffeisenbank a. s. – Ing. Helena Horská, Ph.D., která je zároveň nezávislou členkou poradního týmu premiéra ČR Petra Fialy a Národní ekonomické rady vlády. Její přednáška nesla název Sustainability & Economic Resiliance.

Plenární zasedání však nebylo monologickým výkladem těchto dvou řečníků. Diváci v publiku se aktivně zapojili do diskuze.

Odkaz na záznam přednášek na našem YouTube
Druhý den konference: 6. září 2023

Druhý den konference: 6. září 2023

Druhý den byl zaměřen na prezentace v jednotlivých sekcí připravovaného sborníku, který je výstupem konference LEF a který je indexovaný v databázi Web of Science. Konkrétní sekce byly:

  • Sustainable Innovation and Entrepreneurship
  • Economic Policies for Sustainability and Resilience
  • Finance, Accounting, International Trade for Global Sustainable Development
  • Marketing and Sustainable Tourism
Bližší informace na webu LEF.TUL.CZ

Záznamy z plenárních zasedání | LEF2023 a LEF2021

Sledujte nás na Facebooku