Home Aktuality Inovační workshop 5G: Ohlédnutí

V pátek 8. září 2023 jsme na Technické univerzitě v Liberci pořádali inovativní workshop k 5G privátním sítím u příležitosti otevření v tuzemsku zatím jediného 5G test bedu s technologií Open Core & Ran. Za tým organizátorů z projektu Skills2Scale podpořeného EIT HEI InitiativeEIT Urban Mobility děkujeme za inspirativní přednášky Jakubovi Kopeckému a Lukáši AbazidoviT-Mobile, Michalu SedivémuMavenir a Petrovi Vítkovi z 5G Aliance a Ministerstva průmyslu a obchodu.

Best practice projektu Skills2Scale - 5G Interdisciplinary Innovation Lab - představila Jana Vitvarova. Jan Kočí prezentoval služby CxI TUL firmám v rámci digitálního hubu EDIH NorthEast. Jindřich Cýrus, Tomáš Martinec a Jiří Šafka předvedli 5G use cases - autonomně řízené vozítko projektu AnteTUL, hololens a digitální 3D tisk.

Děkujeme všem účastníkům za skvělou atmosféru a výživný networking!

Záznam z akce naleznete na našem YouTube
Článek v univerzitním časopise T-UNI

"TUL je teprve třetí univerzitou v zemi, kde začala fungovat privátní 5G Stand Alone kampusová síť a dokonce první v republice, kde byla implementována nová technologie Open RAN. 5G technologie nové generace zrychluje datové spojení, zkracuje latenci (reakci systému), umožňuje masivní připojení IoT zařízení a dokáže i v krátké době přenést obrovský objem dat. Otevírá tak nové možnosti pro spolupráci s podniky, excelentní mezifakultní výzkum a přípravu studentů na technologie budoucnosti."
–– Adam Pluhař, T-UNI

Celý článek na T-UNI k přečtení zde