Home Kalendář akcí 5400": Proměny žurnalistiky v éře umělé inteligence

Václav Moravec přijal pozvání na zvanou přednášku v rámci diskuzního cyklu 5400 vteřin inspirace, který pořádají fakulty TUL pro širokou veřejnost, včetně svých studentů a zaměstnanců. Ve středu 21. června 2023 bude od 16:30 přednášet v aule budovy G na téma Proměny žurnalistiky v éře umělé inteligence.

Bezmála sto let od uvedení Čapkova dramatu R.U.R., v němž se poprvé objevilo slovo robot, začíná automatizace dobývat i redakce tuzemských zpravodajských médií. Žurnalistika tak vstupuje do nové, páté fáze svého vývoje, což významně proměňuje i její etiku.

PhDr. Václav Moravec, Ph.D. et Ph.D. působí jako vysokoškolský pedagog na katedrách žurnalistiky FSV UK (kde též vede Středisko žurnalistiky umělé inteligence) a produkce na FAMU. Veřejnosti je znám jako moderátor a dramaturg České televize.

Facebooková událost