Není ekonomka jako ekonomka. U nás v Liberci si můžeš vybrat z 17 oborů a specializací

 bakalářského, navazujícího i doktorského studia včetně technicky zaměřeného oboru Manažerská informatika.

 

Nabízíme prezenční a kombinované studium, pro náročné i výuku v angličtině.

BAKALÁŘ (Bc. 3 roky)

Podniková ekonomika MANAGEMENT VÝROBY

(Prezenční i kombinovaná forma studia, 6 týdnů řízená praxe)

Podniková ekonomika MANAGEMENT SLUŽEB

(Prezenční i kombinovaná forma studia, 6 týdnů řízená praxe)

Umělá inteligence zvládne hodně, ale na Tebe si nepřijde. Ostatně kdo jiný než Ty dokáže efektivně optimalizovat své zdrojové zásoby a rovnoměrně si rozložit spotřebu tří párů ponožek na 7 dní? Maximalizovat užitek z 30ti stránkového sešitu při psaní poznámek z pěti předmětů? Protáhnout životnost 10% baterky na 10 hodin snížením světelnosti displeje a vypínáním mobilu v pravidelných intervalech?

Vždycky, když se Ti na Facebooku zobrazí utrápený štěněčí příspěvek nějaké firmy s popiskem “Dej Alíkovi lajk, nebo bude smutný”, obracíš oči v sloup? Když musíš na webu 10x kliknout, než najdeš otevírací dobu, tak odcházíš? Když čekáš tři hodiny u zubaře, tak si říkáš, jestli je to opravdu nezbytně nutný?

Pokud chceš tyto své talenty dále rozvíjet, Management výroby je tou správnou volbou pro Tebe. Čekají Tě témata, jako jsou podnikové procesy, strategické plánování, maintenace management či podniková logistika.

 

Pokud víš, že by Ti to určitě šlo lépe, zkus Management služeb. Zdokonalíš se ve strategickém marketingu, plánování služeb od A do Z či personálním managementu.

 

"...studium a cestování DOHROMADY?

Na EF TUL žádný problém..."

Nikdo neříká, že studium u nás musíš bezpodmínečně odstudovat v ČR. V rámci každé úrovně studia (bakalářské, navazující, doktorské) můžeš absolvovat 12 měsíců v zahraničí buď formou studijního pobytu nebo pracovní stáže.  Poměr obou dvou typů pobytů si můžeš libovolně nakombinovat a strávit například 6 měsíců na pracovní stáží a 6 na studijním pobytu.

 

Můžeme Ti nabídnout výběr z 21 partnerský univerzit a 20 institucí v členských státech EU, kde naši studenti v minulosti působili. Pobyty i stáže jsou dotované v podobě příspěvků na zvýšené životní náklady v zahraničí.

Business Administration PRODUCTION MANAGEMENT

(VÝUKA V AJ. Prezenční forma studia, 6 týdnů řízená praxe)

Artificial intelligence can handle a lot, but it will not come to you. None but You can effectively optimize their supplies and evenly spread the consumption of three pairs of socks for 7 days.  Maximize the benefits of a 30-page workbook while writing notes from five subjects? Stretch the life of 10% of your battery for 10 hours by reducing display brightness and turning off your mobile at regular intervals?

If you want to further develop your talents, Production Management is the right choice for you. You can look forward to topics such as business processes, strategic production planning, maintenace management, and enterprise logistics.

 

Business Administration

ECONOMICS AND MANAGEMENT OF SERVICES

(VÝUKA V AJ. Prezenční forma studia, 6 týdnů řízená praxe)

Whenever you see a tedious puppy post on your Facebook page with a "Give him like, or he'll be sad", you roll your eyes. When you have to click on the website 10x before you find the opening times, you leave. If you wait three hours at the dentist, you're wondering if it's really necessary.

If you know that you could do it better, apply for Economics and Management of Services. You will learn about strategic marketing, service planning, or HR management.

 

Mezinárodní ekonomické vztahy

MEZINÁRODNÍ OBCHOD a CESTOVNÍ RUCH

(Prezenční forma studia, 12 týdnů řízená praxe)

Už víš, že za balíček z Aliexpressu nemusíš platit poštovné ani DPH? České tenisky ti vyrobí v Itálii a ty italské v Číně? Na letišti nikdy nezapomínáš nakoupit v bezcelní zóně a na obědu s japonskou delegací nikdy nesmrkáš?

Specializace Mezinárodní obchod Tě naučí, jak si při mezinárodním jednání neuříznout ostudu, kde a za jakých podmínek v zahraničí nakupovat a kde rozběhnout Tvoji další firmu.

Když jedete na dovolenou, tak hotely a letenky bookuješ zásadně Ty. Víš, kam jít za zábavou, kde najít studentské slevy a kde se dobře najíst. Rád(a) cestuješ, nebo si chceš jednou otevřít vlastní kavárnu? V rámci specializace Cestovní ruch se naučíš, jak spravovat rezervační systémy, řídit služby, propagovat turistické destinace, či jak se stát profesionálním průvodcem.

 

Systémové inžernýrství a informatika studijní obor

MANAŽERSKÁ INFORMATIKA

(Prezenční forma studia, dvousemestrální praxe)

Vždy, když vidíš rozpixelovaný obrázek editovaný v Malování, tak máš husí kůži. Web, který prošel posledním redesignem před dvaceti lety ti nedá spát a s Wordpressem si nevystačíš. S foťákem a mobilem jste staří známí. Vyfotíš, natočíš, edituješ a sdílíš.

S Mažerskou informatikou zvládneš vytvářet weby, eshopy, databáze, řídit informační systémy, navrhovat prvotřídní grafiku a spoustu dalšího.

Systémové inžernýrství a informatika studijní obor

INFORMATION AND COMMUNICATION MANAGEMENT - UNIVERZITA NISA

(VÝUKA V AJ. Prezenční forma studia)

Z důvodu malého počtu uchazečů se daný obor pro rok 2019/2020 nebude otevírat!

Všechny anglické seriály zvládáš bez titulků a knížky louskáš v originále? S chutí na dva roky navštívíš naše přeshraniční kolegy v Německu a Polsku? Vzhledem k různorodému mezinárodnímu kolektivu tvých budoucích spolužáků se na Univerzitě Nisa jinak než anglicky a osvědčenou posunkovou řečí nedomluvíš.

Výuku zajišťují hned tři univerzity najednou, takže se každý rok trochu zapotíš, ale zato na konci budeš mít titul podepsaný třemi děkany. Více informací můžeš získat zde.

 

"...je to tady fajn..fakt..opravdu..

jakože fakt..."

V případě, že studijní záběr pro Tebe nebude dostatečně vytěžující, můžeš se zapojit do mimoškolních aktivit některého ze studentských spolků. Na TUL působí největší mezinárodní studentská organizace Aisec, Erasmus Student Network (ESN) nebo spolek pro začínající podnikatele Student Business Club.

 

Studentské praxe ve firmách realizujeme již od roku 1993 a od té doby se nám podařilo dát dohromady slušnou sbírku partnerů, ze kterých si můžeš vybírat. V nabídce máme nejen nadnárodní a korporátní společnosti, ale také rozvíjející se startupy a digitální agentury.

 

Ekonomická fakulta

Technická univerzita v Liberci

 

Voroněžská 13

460 01 Liberec 1

Tel: +420 485 352 388

Identifikátor datové schránky: td7j9ft

https://www.facebook.com/ef.tul.cz/