Home Kalendář akcí Školení s nástrojem Scite_

Chcete se naučit používat generativní AI pro tvorbu rešerší pro vaše závěrečné práce? Nástroj scite_ vám to umožní. Díky spolupráci s Univerzitní knihovnou TUL mají studentky a studenti TUL příležitost rychlého a praktického seznámení s nástrojem na hodinovém kurzu. Ten se uskuteční ve středu 27. března 2024 ve dvou blocích – v čase 10:40-11:40 a v čase 12:30-13:30. Můžete se účastnit fyzicky (s vlastním notebookem), anebo online.

Pro fyzickou účast je třeba registrace.

K účasti na online přenosu registrace netřeba.

Co se dozvíte?

• Potřebujete pro svou závěrečnou práci prozkoumat odbornou literaturu jako jsou vědecké články?
  • Obáváte se, že překážkou může být nedokonalá angličtina. A přesto se chcete inspirovat v pracích, které se tématu vaší práce věnují?
  • Nejste si jistí, jak poznat dobré informace od těch podezřelých?
  • A jak přiznat v práci pomoc AI nástrojů?

Kurz vám představí jeden z nástrojů využívajících tzv. generativní AI pro práci s vědeckými články v různých jazycích. Vaše limity v používání angličtiny přitom nejsou nejdůležitější. Začít můžete i česky. Podstatnější je umět se ptát. A pracovat s dílčími výstupy, které vám AI předloží.

• Jak využít AI pro získání podkladů pro dobrou rešerši? A jak scite_ využít pro získání podkladů pro dobrou teoretickou část vaší práce?

Nástroj Scite_ může (po přihlášení s pomocí školního účtu) používat každý z naší univerzity. Ale jen málokdo ví, jak jej chytře používat. Přesně o tom bude kurz připravený paní Martou Zizienovou, odbornicí na informační výchovu a AI z naší univerzitní knihovny.

POŘÁDÁNO Univerzitní knihovnou TUL a Katedra geoinformatiky a didaktiky informatiky FP TUL