Home Aktuality Ohlédnutí: Projektový den 2024

Minulou středu 14. února 2024 proběhl na naší Ekonomické a na Strojní fakultě TUL projektový den pro studenty Integrované střední školy Vysoké nad Jizerou.

Na budově H jsme studentům nabídli tři tematická stanoviště – Logistika, Ekonomie a Management. Prvním byla naše ekonomická laboratoř EconLab, kde doktorand Jakub Andar předvedl logistické simulace. Prezentoval spučasné výzvy v oblasti logistiky, zmínil komplexnost problémů v moderní světě a předvedl si jeden z nástrojů efektivní reakční operace – a sice tvorbu digitálního dvojčete, které vizuálně, prakticky a i početně podpoří návrh, plánování a provoz logistických systémů.

Druhým stanovištěm byla zasedací místnost děkanátu, kde měl náš doktorand Ondřej Michal pro studenty připravený Ekonomický kvíz, ve kterém studenty obecnámil s velikou šíří uplatnitelnosti absolventů ekonomie. Po kvízu měl i pro vítěze připravené ceny.

A třetí stanoviště měla na starosti naše kolegyně Eva Šírová, která se studenty prošla typologické testy osobnosti. Po skončení této ekonomické části se studenti přesunuli na Fakultu strojní TUL.

Tato akce proběhla ve spolupráci s Agenturou pro regionální rozvoj (Liberecký kraj).

Článek na portále LBC k nalezení zde.