mojeŠKOLA 02 03 04 05 06

Vyhodnocení podzimního kola investiční hry Studentbroker 2018

V průběhu zimního semestru 2018/2019 měli studenti Ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci v rámci předmětu Bankovní služby a finanční investování možnost zúčastnit se podzimního kola investiční hry Studentbroker, kterou již tradičně pořádá RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s. a Fio Banka, a.s. Každý účastník hry obdržel virtuální 1 milion Kč a 50 tisíc USD, se kterými mohl obchodovat na českém i zahraničním akciovém a derivátovém trhu.

Studentům EF TUL se podařilo v derivátové části obsadit úctyhodné 1. místo v hodnocení skupin (zapojeno bylo 9 vysokých škol a univerzit z České a Slovenské republiky), a to především díky Tomáši Smolíkovi, který obsadil 6. místo v této kategorii, když zhodnotil své portfolio o 46,6 %.

V akciové části se nejlépe dařilo Kateřině Šilhánové, která v akciové části obsadila celkové 3. místo, když zhodnotila své portfolio o 5,09 % a vysoutěžila si tak odměnu v podobě knihy na téma "Finanční trhy".

Gratulujeme!

6. 2. 2019