Vyhodnocení jarního kola investiční hry Studentbroker

V průběhu letního semestru měli studenti Ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci z oboru Vybrané finanční služby možnost zúčastnit se jarního kola investiční hry Studentbroker, kterou již tradičně pořádá RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s. a Fio Banka, a.s. Každý účastník hry obdržel virtuální 1 milion Kč a 50 tisíc USD, se kterými mohl obchodovat na českém i zahraničním akciovém a derivátovém trhu. Studentům EF TUL se podařilo v obou hodnocených kategoriích obsadit 4. místo v hodnocení skupin (zapojeno bylo 12 vysokých škol a univerzit z České a Slovenské republiky)!

V akciové části se nejlépe dařilo Michaelu Kvítkovi (celkové 11. místo, zhodnocení 6,37 %), dále pak Angelice Bürger (celkové 20. místo, zhodnocení 3,88 %) a jako třetí nejúspěšnější z TUL se umístil Tomáš Novák (celkové 22. místo, zhodnocení 3,68 %).

V derivátové části se studentům TUL dařilo při celkovém srovnání o něco lépe, když nejúspěšnější studentkou byla Nikola Procházková (celkové 5. místo, zhodnocení 54,52 %), následovaná Lucií Vytinovou (celkové 9. místo, zhodnocení 47,89 %). Jako třetí nejúspěšnější student TUL se v této kategorii umístil opět Michael Kvitek, který stejně jako v akciové části obhájil 11. místo (celkové 11. místo, zhodnocení 43,93 %).

Panu Kvítkovi tak zcela zaslouženě náleží odměna pro nejúspěšnějšího studenta TUL věnovaná společnostmi Fio banka, a.s. & RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s. Gratulujeme!

18. 6. 2018
  • BOMBARDIER