Home Aktuality Náš student coby vítěz Ideathonu Liberec 2024

Minulý čtvrtek (18. dubna 2024) započala 24hodinová akce s názvem Liberec Ideathon 2024, o kterém jsme informovali v tomto příspěvku. Ve vysokoškolské kategorii zvítězil tým FORMOSA složený ze dvou členů – Fang-Ying Lee (výměnná studentka z Tchaj-wanu na FUA TUL) a student naší fakulty Adam Soltan! Oběma studentům velmi gratulujeme a kolegovi Soltanovi děkujeme za vynikající reprezentaci naší fakulty!

Z článku na 1012.CZ a na LIBERECKA.DRBNA.CZ:

„Naší vizí bylo prostřednictvím hravé aplikace propojit jednotlivé lokality Křišťálového údolí, Lužické a Jizerské hory, Krkonoše a Český ráj pomocí jejich mytologických postav. Návštěvníci by tak mohli pomocí svého mobilu během návštěvy skláren polapit Krakonoše nebo třeba ducha MUHU. V budoucnu by si je mohli odnést i fyzicky v podobě skleněných miniatur,“ řekli Adam Soltan z TUL a Fang-Ying Lee z University of Taipei, výměnná studentka z Taiwanu. Sumu, kterou obdrželi, hodlají investovat do realizace navržené aplikace.

Z článku v univerzitním časopise T-UNI:

Dvojčlenný tým Formosa z Ekonomické fakulty TUL a Fakulty umění a architektury TUL získal za svoji aplikaci s rozšířenou realitou pro Crystal Valley u porotců nejvíce bodů ve vysokoškolské kategorii. „Naší vizí bylo prostřednictvím hravé aplikace propojit jednotlivé sklářské lokality Křišťálového údolí: Lužické a Jizerské hory, Krkonoše a Český ráj pomocí jejich mytologických postav. Návštěvníci by tak mohli pomocí svého mobilu během návštěvy skláren polapit Krakonoše nebo třeba ducha MUHU. V budoucnu by si je mohli odnést i fyzicky v podobě skleněných miniatur,“ popisují vítěznou aplikaci Adam Soltan z Ekonomické fakulty TUL a Fang-Ying Lee z University of Taipei. Studentka z Taiwanu nyní v Liberci studuje Fakultu umění a architektury TUL v rámci výměnného programu.

Ideathon z pohledu Adama Soltana (EF TUL) a Fang-Ying Lee (FUA TUL)