Home Aktuality Minuta ticha za FF UK

V úterý 20. února 2024 proběhlo první letošní zasedání Akademického senátu EF TUL, v jehož úvodu členové a členky uctili minutou ticha památku obětí střelby na Filosofické fakultě Karlovy Univerzity ze dne 21. prosince 2023.  "Jsou věci, které přesahují slova i chápání, stala se krutost, jejíž zoufalství, bolest i nesmyslnost pociťujeme ještě nyní. Takovýto násilný čin nemá v naší společnosti místo a je zcela nepřijatelný. Máme povinnost zajistit bezpečné a podporující prostředí pro klidné vzdělávání všech členů naší akademické obce. Věříme, že k podobným tragédiím již nedojde. Celá akademická obec EF TUL soucítí s rodinami a přáteli obětí tohoto hrozného činu.”

Senátorky a senátoři si také připomněli výročí statečných protestů Jana Palacha z ledna 1969 a Jana Zajíce z února 1969 proti sovětské okupaci, normalizaci a přituhující nesvobodě. "Odkaz Jana Palacha je varováním. Někdy je třeba vystoupit z naší komfortní zóny a odvážně se postavit občanské lhostejnosti a pasivitě. Je nutné usilovat o to, aby se lidé dokázali spojovat, a ne rozdělovat, aby v České republice byla slušná politická reprezentace, abychom nebyli závislí na žádné diktatuře a dokázali rozeznávat dobro od často dobře skrytého zla."