Katedra podnikové ekonomiky a managementu

Katedra podnikové ekonomiky a managementu byla ustanovena v roce 1992 při vzniku Ekonomické fakulty TUL. Na základě vývoje katedry, realizovaných výzkumů a spolupráce s praxí lze odborné zaměření katedry podnikové ekonomiky a managementu rozdělit do tří tematických oblastí:

1. Podnikatelské prostředí. Jedná se oblast zastřešující hodnocení stavu podnikatelského prostředí, otázky investičního rozhodování v případě revitalizace brownfields, apod. Od roku 2014 se katedra v rámci výzkumu podnikatelského prostředí věnuje tématu rodinného podnikání a jeho statututu ve společnosti.

2. Řízení procesů a vztahů mezi organizacemi, tj. strategické rozhodování o kooperaci a integraci podniků, jejich vertikálních i horizontálních vazbách pro zvyšování konkurenceschopnosti, a to včetně právních aspektů.

3. Strategické řízení podniků je zaměřeno na měkké složky řízení strategických oblastí podnikatelských subjektů.

• MAZARS
  • UVM